zeki-muren-hulya-kocyigit

Müren; “Hülya Koçyiğit ile evleneceğim” açıklamasını yaparken Hülya Koçyiğit de, “Böyle bir şey yok. Birbirimizi tanımıyoruz bile” dedi.

zeki-muren-hulya-kocyigit-ile-evlenecegimZeki Müren ile Hülya Koçyiğit’in seviştikleri ve çok yakında evlenecekleri hususunda çıkartılan söylentiler üstüne, dün hem Müren, hem de Koçyiğit ayrı ayrı konuştular.

Zeki Müren; “Arkadaşlığımız var efendim. Bana inanmıyorsanız bunu bizzat Hülya Hanımdan sorup öğrenebilirsiniz.”

Hülya Koçyiğit; “Allah Allah! Aramızda herhangi bir aşk yoktur. Birbirimizi tanımıyoruz bile…”

Zeki Müren; “Onunla evleneceğim ve perdeden de çekip alacağım. Hülya da benim sahneden çekilmemi isterse çekilirim….”

Hülya Koçyiğit; “Bu öyle sanıyorum ki sinema mecmuasında Müren ve benim adıma çıkarılmış bir sözde havadisten doğuyor. Ayni konuda Müren’in ne düşündüğü sorulduğunda, Müren ‘Ben bir aile kızıyla evlenirim evlenirsem’ dediği ileri sürülmüştü. Bana kalırsa Müren’in şimdiki söyledikleri önceki kendisine atfedilenlerin bir bakıma düzeltilmesi olacak.”

Zeki Müren; “Ev kuran bir kadın yuvasının içinde olmak ister öyle değil mi efendim?”

Hülya Koçyiğit; “Şaşırdığımı itiraf ederim. Dediğim gibi Müren’i hiç denecek kadar az tanıyorum. Zeki Beyin Moskova Festivali’ne katılmak üzere çalıştığı film şirketiyle benim de anlaşmam vardı. İzin konusunda görüşmeye gitmiştim. Müren ile ilk defa karşılaşıp tanıştık. Bir de Moskova Sirki’nde yerlerimiz yan yana düşmüştü. Hepsi budur…”

Zeki Müren; “Hülya ile evleneceğiz ve birlikte dünya turuna çıkacağız. Bu tam yedi sene sürecek. Sonra Kanarya Adaları’na gideceğiz…”

Hülya Koçyiğit; “Kendisi çok taktir ettiğim bir ses sanatkârıdır ama böyle bir durum ne düşündüm ne de ciddiye aldım. Söyleyeceklerimin tamamı bu kadardır…”

13.08.1965 – Milliyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

4 Yorumlar

 1. […] yaşadığı bu dönemde, bu türle sahnelere çıkıp ünlü olan bazı şarkıcılar, daha sonra Türk Sanat Müziği söylemeyi başarı olarak kabul ediyor. Diğer yandan arabesk gibi kalitesiz ve yoz müziklere […]

  Yanıt Ver

 2. […] firması Sonku Film adına yeni parlamaya başlayan Zeki Müren ile ‘Beklenen Şarkı’ filmini yapmış, olağanüstü bir ticari başarı […]

  Yanıt Ver

 3. […] bir müzikalde ve bu kez “Şen Sazın Bülbülü” olacak. Bu müzikal için ilk önce Hülya Koçyiğit düşünülmüştü. Şimdi ise Necla Nazır‘a teklif […]

  Yanıt Ver

 4. […] film çevirdiği Zeki Müren‘in, “Burnunun ucundan kirpiğinin gölgesine kadar güzel…” dediği bu […]

  Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir