yildiz-tilbe

İzmir’de doğup büyüyen ve bu kentin gece kulüplerinde şarkı söylerken tesadüfen Sezen Aksu tarafından keşfedilen Yıldız Tilbe, profesyonel sanatçı olarak ilk halk konseri sınavını İzmir Atatürk Stadı’nda 20 bin kişi önünde geçenlerde verdi.

Yıldız Tilbe 9 ay boyunca Sezen Aksu’nun arkasında vokalistlik yaptı. Daha sonra kızına bakabilmek için İstanbul’da Arena, Kapkara, Oba ve Keçibar gibi yerlerde sahneye çıktı. Sanatçı, ilk kaseti Delikanlım ile büyük bir çıkış yakalamıştı.

yildiz-tilbe-delikanlim-1994
Konserlerinde, sahne hakimiyeti, performansı ve mükemmel sesiyle izleyiciden tam not alan Tilbe, uzun yıllar bileğinin gücüyle çalışarak, daha iyi eserler üreterek, zirveden hiç inmemek niyetinde olduğunu ifade ediyor.

Pop müzikte tırnağıyla zirveye çıkan ender sanatçılardan biri olan Yıldız Tilbe, gece kulübü ve barlarda 3 yıl büyük bir sabırla şarkı söyleyerek deneyim kazanmıştı. Seçkin kitlelere hitap ettikten sonra da sahnede iyice olgunlaştı. Daha sonra tek başına, kimsenin yardımı olmaksızın ilk kasetini bir süre önce piyasaya çıkardı. Kendi söz ve bestelerinden oluşan albümüyle de müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştu. Tilbe, Ankara ve İzmir konserleriyle de sadece küçük salonların şarkıcısı olmadığını gösterdi.

İzmir’den sonra Ankara konseri

Yıldız Tilbe, İzmir’den sonra Ankara’daki konserinde de söylediği birbirinden güzel şarkılar ve içten davranışlarıyla başkentli izleyicileri kendine hayran bırakmayı bildi. Tilbe, koruma görevlisi olmadan dinleyenlerin arasında dolaştı ve zaman zaman da onlarla küçük sohbetler yaptı. Bu doğal hareketleri izleyenler tarafından dakikalarca alkışlanmasına neden oldu.

3 Eylül 1994 – Hürriyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir Yorum

  1. […] filân yok. Kışın çalışmayacağım ve hem Mısır’a gideceğim. Mısır’a gidişim de konser için falan değildir. Yalnız gezmek […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir