susam-sokagi

Susam Sokağı’nda dalya

Çocukların severek izlediği programın 100. bölümü ekranda

susam-sokagi-oyunculari
TRT’nin Children Television Workshop ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Susam Sokağı’nın ekrana gelmesinde, oldukça kalabalık bir kadronun emeği var.

40 kişiden oluşan Susam Sokağı ekibi, önümüzdeki yıl yayınlanacak 130. bölüm için çalışmalarını sürdürüyor. Trt eski Genel Müdürü Cem Duna döneminde, Children Television Workshop ve TRT ortaklığı ile yapımına başlanan Susam Sokağı, bugün dalya diyecek.

Susam Sokağı’nın yapımcılığını Ankara Televizyonu’nda Canan Arısoy, yönetmenliğini de Nedret Çatay üstleniyor. Çocuklara yönelik eğitici dizinin 100’ncü bölümü bu akşam ekrana gelecek. İlgiyle izlenen program, gün içinde sabah ve akşam kuşaklarında olmak üzere iki bölüm halinde yayınlanıyor. Akşam kuşağında ekrana gelen bölümü ertesi sabah tekrarlanan programa şimdiye dek pek çok ünlü konuk oldu.

Susam Sokağı programına konuk olan ünlüler

susam-sokagi-kayahan-bir-aslan-miyav-dedi
Geçtiğimiz günlerde ekrana gelen 99. bölümde, Kayahan sevilen şarkısı “Bir Aslan Miyav Dedi”yi seslendirmişti.

Programın 99’uncu bölümde, anne sevgisi üzerine sohbeti, “Anneciğim” ve “Bir Aslan Miyav Dedi” adlı şarkılarıyla Kayahan konuk olmuştu. Programda daha önce de, Elçin Temel, Mazhar-Fuat-Özkan, Halit Kıvanç, Erkan Yolaç, ekran başındaki miniklere seslenme olanağı buldular.

Programın bugün ekrana gelecek olan bölümüne ise ünlü türkücü Kamil Sönmez konuk oldu. Sönmez, programda Susam Sokağı sakinleri ile sohbet ederek bir de de türkü seslendirecek.

Öte yandan, geçtiğimiz ay İngiliz şirketle yenilenen sözleşme çerçevesinde Susam Sokağı ekibi, Nisan 1990 – Nisan 1991 tarihleri arasında ekrana gelecek olan 130’uncu bölümün çalışmalarını sürdürüyor. Nail Şahin başkanlığında oluşturulan bir araştırma grubunun da dahil olduğu ekip, amaçlanan hedefler doğrultusunda saptadıkları verileri, bir sonraki çalışmalarında kullanıyorlar.

Susam Sokağı’nın sürekli sakinleri ise şöyle;
Alpay İzbırak (Nihat), Alp Öyken (Tahsin Usta), Tolga Tecer (Hakan), Işıl Poyraz (Sabiha Teyze), Güven Çulhaoğlu (Zehra Hanım), Aslı Öyken (Zeynep), Hakan Odabaşı (Minik Kuş), Macide Tanır (Macide Hanım).

Programın sevilen kuklası Kırpık‘ı ise Erdinç Doğan ve Özgen Erdal seslendiriyor.

16 Şubat 1990 – Milliyet

Not: Susam Sokağı severlere bir de müjdemiz var. Warner Bros adlı Amerikan film şirketi, Susam Sokağı’nın filminin çekimlerine başladı. Şirketin duyurduğuna göre, Sesame Street canlı bir aksiyon film olacak ve 15 Ocak 2021’de vizyona girecek.

Gün güneşli, insanlar neşeli
Sen de gel oyna Susam Sokağı’nda

Dostluk ve sevgi sarıyor her yeri
Gel katıl bize, verelim el ele

Sev dünyayı, açılır her kapı
İşte Susam Sokağı…

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Haber Servisi

Bir Yorum

  1. […] Minik Kuş, Edi ve Büdü, Kurabiye Canavarı, Kırpık gibi karakterle ekrana gelen Susam Sokağı, Tolga Abi ile Hugo, Fred Çakmaktaş ve karısı Vilma, Barney Molztaş ve karısı Bety ile Taş […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir