semiramis-pekkan-ajda-pekkan

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı

semiramis-pekkan
Kedim henüz bir yaşında ama hiç soba başında uyumadı. Çünkü bizim evde kalorifer var. Cin gibi bir erkek yavru. Hele büyüyüp de yürüsün siz o zaman görürsünüz marifetlerini. Ben hayvanseverim. Hele kedilere bayılırım.

Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor. Hayvansever iki kardeşin arasının açılmasına neden olan Fifi, siyah veyaz bir erkek kedi.

Siz hiç kuş kafesi gibi bir yerde kedi beslendiğini gördünüz mü? Görmedinizse Kurtuluş’ta, Türkbeyi Sokağı’ndaki Ajda Apartmanı’na gidin. Ablası Ajda Pekkan ve annesi Nevin Dobruca ile birlikte oturan (yakında başka eve taşınacak) Semiramis Pekkan’ın kedisi Fifi’yi görün. Semiramis hayvanlara pek düşkündür… Daha çocukken baba evinde bile hayvan beslerdi. Ajda da, Hayvanları Koruma Derneği üyesi olacak kadar hayvanseverdir. Ankara Hayvanat Bahçesi’nden aldığı köpeğin hikayesinden tutun da, dostlarının, ahbaplarının hediye ettiği kedilere, kuşlara hatta beyaz farelere varıncaya kadar her türlü hayvanı eve getirir.

Semiramis Pekkan; Yeni evimi hayvanat bahçesine döndüreceğim

İki kardeş aynı hayvanı birlikte besler, severler. Biri kucağından bırakır, öteki alır. Hatta Ajda’nın ufak ev köpecikleri, Semi’nin (ablası öyle der) yataklarına çıkıp baş köşeye kurulur, hanımlariyle yatarlar. Daha doğrusu şimdiye kadar yatarlardı. Fakat anneleri Nevin Hanım, nota verince askerlerini, pardon hayvanlarını karyoladan anavatana çekmek zorunda kaldılar. Ama Ajda, beyaz ve evcil faresi Cikcik’i kimselere veremedi, evine sakladı. Semiramis Pekkan eve geçen hafta Fifi adında siyah beyaz bir kedi yavrusu getirince bir cinayet işlendi. Farenin tuvaletini yapmak üzere kafesinden çıktığı sırada siyah beyazlı Fifi, gol atacakmış gibi Cikcik’in üstüne atladığı gibi zavallı hayvanı lüp diye yuttu.

semiramis-pekkan-ve-kedisi-fifi
Semiramis Pekkan ve kedisi Fifi…

Ajda eve gelince hayvanı için kıyameti kopardı. Semiramis’e bir ultimatom verdi. Şimdi Semiramis hem bir yandan ağlıyor, hem de çok yakın bir dostunun yeni tuttuğu evine sevgili kedisi Fifi’yi götürüyor. Bize Fifi’nin nakil işlemini göstermek istemedi ama objektifimize yakalanınca dayanamadı.

“Yeni evimi hayvanat bahçesi haline döndüreceğim. Ulu Tanrı fareleri kediler yesin diye yaratmış. Ben de ona inat eve tavus kuşundan tutun da bütün ötücü kuşları dolduracağım.”

01 Ocak 1968 – Ses Dergisi

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir Yorum

  1. […] tane albüm yaptıkları halde, üçlü olarak oldukça sevilmiştir. İlk olarak Almanya’da Ajda Pekkan konseri öncesi ön grup olarak sahne almışlardır. 1991 senesinde çıkardıkları […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir