sadri-alisik

Sinemada bilhassa “Turist Ömer” tiplemesiyle oynadığı filmleriyle şöhretinin zirvesine tırmanan ünlü aktrist Sadri Alışık da sonunda şarkıcılığa başlamıştır.

sadri-Alisik-Çolpan-ilhan
Makyaj ve moral eşinden;
Çolpan İlhan, kocası Sadri Alışık’a ilk gece sahneye çıkmadan önce hem makyaj yapıyor, hem de moral veriyor. Böylelikle Çolpan İlhan ilk defa kocasına menajerlik yapmış olmaktadır. Senelerin sahne ve filim yıldızı Alışık, seyircilerin karşısına son yıllarda kendisine büyük şöhret sağlıyan Turist Ömer filmindeki kılığı ile çıkmaktadır. Resimde Çolpan İlhan’ı kocasını sahneye hazırlarken görüyorsunuz.

Sadri Alışık, 25 yıl gibi uzun bir süre tiyatro ve sinema artistliği yaptıktan sonra bu günlerde, bir gazinoda her gece şova çıkmakta ve herkesi gülmekten kırıp geçirmektedir. İlk defa şarkıcılığa başlayan aktörün esprileri, fıkraları, kendine has sesiyle şarkıları müşterileri coşturmakta, kimi zaman kahkahalarla güldürmekte, çoğu zaman da ağlatmaktadır.

Menajer ve makyajcılığını eşi Çolpan İlhan’ın yaptığı tanınmış aktör Sadri Alışık, gecede 2500 lira kazandığı gazinoya üzerinde yırtık bir pantolon, yamalı pijama, arkası basık ayakkabı ve filmlerdeki gibi morarmış gözüyle çıkmaktadır. Bu hali ve duruşuyla bile kahkahalara neden olmaktadır.

Mikrofonun tellerini kopardı

Beşi alafranga, dokuzu da alaturka enstrüman eşliğinde şarkı söyleyen Sadri Alışık, ilk programında hayli heyecanlanmıştır. Bu yüzden bir ara mikrofonun tellerini koparmıştır. Dinleyicilerin devamlı tezahüratı ve alkışları karşısında dayanamayan Alışık, bir süre ağlamıştır.

sarkici-sadri-alisik
Sadri Alışık kendine has hareket ve jestleri ile şarkı söylemektedir. Seyirciler zaman zaman sanatçıyı içtenlikle alkışlamıştır. Alışık ise heyecanını yenebilmek için çok gayret sarf etmiştir.

Sadri Alışık’ın ilk programında en az beş bin kişi bulunmuş, meraklıların büyük bir kısmı dışarıda kalmıştır. Bu büyük alaka karşısında tanınmış aktör müşterilere, “Sağolun beni ihya ettiniz” diyebilmiştir. Sevilen aktör, bir kısım müşterinin “Ne kadar kazanıyorsun” şeklindeki sorusuna, Sinema ve tiyatrodan çok daha fazla” cevabını vermiş, şimdiki görevinden çok memnun olduğunu söylemiştir.

17 Haziran 1968 – Hürriyet

sadri-alisikin-sahne-sovu
Halkımızın gönlünde taht kuran Alışık, ilk defa şarkı söylemek için sahneye çıktığı gecede, ikinci kıyafet olarak resimde görülen pijamayı tercih etmiştir. Oyun için bir de küçücük gecekondu yaptırmıştır.
Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

2 Yorumlar

  1. […] İlhan Daner‘in canlandırdığı Amcabey tipini, sinemada Sadri Alışık, Müjdat Gezen‘in canlandırdığı Zeynel Abidin’i Gazanfer Özcan, Alev […]

    Yanıt Ver

  2. […] eden 58 yaşındaki sanatçı, geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz bir başka büyük oyuncu Sadri Alışık‘ın ölümünden dolayı oldukça sarsılmıştı. Uzun yıllar önce, 14 yaşından itibaren […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir