kopek-lassie

Yirmi altı hafta boyunca, büyük küçük herkesi ekran başında tutmayı başaran harika köpeğin son macerasını izleyeceğiz.

Lassie, eğlendirirken yardımseverlik de öğretti miniklere…

Hoşçakal Lassie… Evet! Tam yirmi altı haftadır küçük seyircilerin sevgilisi olan dizi, bu akşam ekrana veda ediyor. Akıllı ve sadık köpeğin son serüveni, “Hoşçakal Lassie” ismini taşıyor.

lassie-dizisi
LASSİE’Yİ ÇOK SEVİYORDUK: Elizabeth Taylor‘ı çocuk yıldız olarak izlediğimiz ve ilk filminde dikkatleri çeken “Lassie” adlı sevimli bir köpek, daha sonra yeni çevrilen sinema ve televizyon filmlerine ışık tuttu. İlk Lassie’den bu yana pek çok köpek filmi beyaz perdede ve beyaz camda boy gösterdi. Televizyonun sevimli köpeği, bugünkü son programıyla bizlere veda ediyor. Oysa başka bir Lassie, özel bakıcısı Larry S. Owen’ın bir an olsun yanından ayırmadığı sevimli bir köpek beyaz perdedeki yeni köpek kahraman olarak özellikle miniklerin beğenisini kazanıyor.

İzleyeceğimiz bölümde Corey, çevrenin jeolojik yapısını inceliyor. Araştırmalarının son kısmını ana müzede tamamlamak için Jim ile birlikte ana müzeye giden Corey’i, sadık köpeği Lassie de takip ediyor. İki arkadaş müzedeki işlerini bitirdikten sonra katran çukuruna uğruyorlar. Derin ve tehlikeli çukurun dibinde bir kuş var. Ve sevimli köpeğimiz kuşu kurtarmak için harekete geçiyor.

Gerek sinemada, gerekse televizyonda köpek filmleri seyircilerden büyük ilgi görmüştü. Yirmi altı hafta boyunca ekranlarımızı süsleyen bu güzel dizi, özellikle de minik seyircileri ekrana bağladı ve epeyce oyaladı. Bu akıllı köpek minik seyircilerine, hiçbir şey öğretmedi ise yardımseverliğin anlamını öğretti herhalde…

30 Eylül 1978 – Hürriyet

Filmi de çekildi

Bu dizi ilk olarak 1954 senesinde yayınlanmıştır. 1994 yılında ise filmi çekilmiştir. Filmin konusu kısaca şöyledir;
Ekonomik bir buhranın içerisindeki Sam ve Sarah, yaşadıkları evi terk etmek durumunda kalmışlardır. Ellerinde, çok sevdikleri köpekleri Lassie’yi satmak dışında bir seçenekleri de kalmamıştır. Ailesinden ayrı kalmış olmanın acısıyla yüzleşen sadık ve özel bir köpek olan Lassie ise ailesini bulmak için son derece kararlı bir tavırla, İskoçya’dan Yorkshire’a doğru çok uzun bir yolculuğa çıkacaktır.
İngiliz yönetmen Charles Sturridge’in, Eric Knight’ın meşhur roman serisi Lassie’den uyarladığı filmi özellikle 40’lı yıllarda ününü yayan meşhur bir köpeğin öyküsünü anlatan bir aile filmi. Filmde Peter O’Toole ve Samantha Morton gibi tanıdık Büyük Britanya’lı oyuncuları görmek de mümkün.

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Haber Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir