sonbahar-kiyafet-modelleri

sonbahar-modelleriKüçük hanımlar için sonbahar modelleri, yavaş yavaş görünmeye başladı. Küçük hanımlar da sonbaharın yaklaştığı şu günlerde kendilerine alınacak veya dikilecek yeni elbiselerde söz sahibi olmak isterler. Onların bu arzularını normal karşılamak gerekir. Kendilerine, cici renkli, pamuklu kumaşlar alarak, pek hoş kıyafetler hazırlayabilirsiniz. Parlak kırmızı, mavi, açık pembe, tatlı bir sarı ve lacivert renkler… Bunların üzerine yerleştirilecek beyaz yakalar ve manşetler elbiselerine ayrı bir cazibe katacaktır.

Burada size, çocuğunuza kolaylıkla dikebileceğiniz bir kaç şirin ve rahat giyilen elbise modeli veriyoruz.

sonbahar-cocuk-modelleri
Bu günlerde sonbahara giriyoruz. Artık bütün hanımlar kendine göre bir özelliği ve güzelliği olan bu mevsime göre hazırlanmaya başlıyorlar. Ama bu arada küçük hanımları unutmak olur mu? Onların da kendilerine göre zevkleri var. Onlar da sonbaharda cici ve renkli elbiseler giymek ister.

Başlık resminde gördüğünüz büyük kızımızda, siyah veya kırmızı ekoseden bedeni vücuda sıkı sıkıya oturmuş, bol eteklikli bir elbise görüyorsunuz. Öndeki biye band görünüşü canlandırmaktadır. Aynı renklerden seçeceğiniz bir mektep çantası, bu kıyafeti büsbütün zenginleştirir.

Bu modelin aşağısında yeşil veya kırmızı ekoseden bir küçük kız elbisesi görüyorsunuz. Çantasının biçimi ise bir şapka çantasını andırmaktadır. Diğer elbise ise kahverengi – sarı ekoseden yapılmıştır. Yakası ise beyaz pikeden yapılmıştır. Belinde aynı kumaştan bir kemeri vardır.

Bu sonbahar modelleri ile minik hanımları giydirmeyi ihmal etmeyelim.

10 Eylül 1959 – Tercüman

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Haber Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir