celik-erisci

Bir süre önce, İzel Çeliköz ve Ercan Saatçi ile birlikte kurdukları gruptan ayrılarak tek başına müzik yapmaya başlayan Çelik Erişçi, Ortaköy’deki bir barda bacağından vuruldu.

Polis yetkilileri ve görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İzel-Çelik-Ercan grubundan ayrılan Çelik Erişçi, dün 13.30 sıralarında Ortaköy’deki bir bara geldi. Çelik’le birlikte oturan kişi, bir süre sonra tabancasını sanatçının bacağına doğrultarak ateş etti.

Silah sesinin ardından kimliği henüz belirlenemeyen saldırgan kaçtı. Garsonlar bacağından yaralanan Çelik Erişçi’yi Taksim İlkyardım Hastanesi’ne götürdüler. Çelik’in durumunun iyi olduğu bildirildi.

8 Nisan 1993 – Milliyet

İzel-Çelik-Ercan Kimdir?

izel-celik-ercan
Tek bir albüm çıkardıkları halde, Dönmelisin, Ara Ara, Özledim gibi şarkılarla müzikseverlerin gönlünde taht kuran İzel-Çelik-Ercan…

Konservatuardan tanışan Çelik Erişçi, İzel Çeliköz ve Ercan Saatçi‘nin bir araya gelmesi ile oluşan müzik grubu, birlikte bir tane albüm yaptıkları halde, üçlü olarak oldukça sevilmiştir. İlk olarak Almanya’da Ajda Pekkan konseri öncesi ön grup olarak sahne almışlardır. 1991 senesinde çıkardıkları “Özledim” adlı albüm, kısa sürede hit olmuştur. Albümde yer alan, “Ara Ara”, “Özledim” ve “Dönmelisin” isimli şarkılar, müzikseverlerin diline dolanmıştır. Gruptan ilk olarak Çelik Erişçi ayrılmış, 1993 yılında çıkardığı “Ateşteyim” albümü ile müzik çalışmalarına solo olarak devam etmeye başlamıştır. Albümde yer alan, “Güle Güle”, “Ateşteyim”, “Meyhaneci”, “Çok Güzelsin” ve “Gözlerin” şarkıları, müzikseverler tarafından çok sevilmiştir.

İzel-Çelik-Ercan böylelikle dağılmış, İzel Çeliköz ile Ercan Saatçi, 1993 senesinde, İzel-Ercan olarak “İşte Yeniden” isimli bir albüm çıkarmıştır. Bu albümde yer alan, “İşte Yeniden”, “Eller Havaya”, “Bitmesin Bu Rüya” isimli şarkılar büyük beğeni toplamıştır. Fakat bu birliktelik de uzun sürmemiş, İzel Çeliköz 1995 senesinde “Adak” isimli albümü ile solo çalışmalara başlamıştır. İzel’in, “Hasretim”, “Adak”, “Yakışıklım”, “Ah Yandım” gibi çok sevilen şarkıları bu albümde yer almıştır.

Aynı yıl (1995) Ercan Saatçi “Sayenizde” albümünü piyasaya sürmüştür. “Sayenizde”, “Kararsız Geceler”, “Kara Kışlar”, bu albümün en sevilen şarkıları olmuştur. Fakat öncesinde Ufuk Yıldırım ile birlikte UF-ER grubunu kurmuş, “Şifa Niyetine” ve “Ebabil Bir Kuştur” isimli albümleri yapmıştır. İzel-Çelik-Ercan efsanesi kısa sürse de, bugün bile hala sempati ile anılmaktadır. Çelik Erişçi ve İzel Çeliköz, sonrasında çıkardıkları çok sayıda albüm ile Türk Pop Müziği’ne büyük katkılar sağlamıştır. Kısa bir süre Grup Vitamin ile çalışan Ercan Saatçi ise, müzikten ziyade spor yazarlığı ve çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yaparak yoluna devam etmiştir.

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir