haluk-levent

Rockçının isyanı

Haluk Levent, vergisiz şöhretlere veryansın etti; Ayıptır, yazıktır…

Bir yıl boyunca verdiği konserlerin bir çoğundan para almamasına rağmen, şarkıcıların vergi listesinde 15. sırada yer aldığını öğrenen Haluk Levent, tepkisini şu sözlerle dile getirdi;
“Listeyi görünce inanamadım. Ayıptır, yazıktır… Sibel Can, Hülya Avşar, Serdar Ortaç, Kenan Doğulu, Mirkelam, Nilüfer, İzel, Muazzez Abacı  ve daha birçok ünlü şarkıcı benden az vergi ödemiş. Olacak iş değil ki bu! Sanatçılar topluma örnek olmalı diyoruz. Bizler vergi kaçırarak mı topluma örnek olacağız?”

haluk-levent-vergi
Büyük yıldızların ödediği küçük vergiler, rock müziğinin ünlü ismi Haluk Levent’i küplere bindirdi.

Konser başına en fazla 750 milyon lira aldığını belirten Haluk Levent, sözlerini şöyle sürdürdü; “300-400 milyona çıktığım konserler de oluyor. Bir yılda 100’den fazla konser verdim. Bu konserlerin çoğundan da para almadım. Bunlar sosyal kuruluşlar için ve muhtaçlar yararına düzenlenen konserlerdi. Benim İş Bankası Levent Şubesi’nden hasta insanlara göndermiş olduğum paranın tutarı, Mustafa Sandal’ın ödediği 23 milyon liralık vergiden fazla… Ben bu halimle şarkıcılar arasında 15. oluyorum. Demek ki her konserden para alsam vergi rekortmeni olacaktım. Bu ülkede en çok para kazanan şarkıcı ben miyim? Buna kargalar bile güler. Bir konserden 20-30 bin dolar alanlar var. Onlar yerlerde sürünüyor. Sibel Can’ın 2 trilyon lira serveti var. Eşiyle ödediği vergi sadece 2,5 milyar lira. Arabası, evi, bankada bir kuruş parası olmayan Haluk Levent’in ödediği vergi 4,1 milyar lira. Bazı meslektaşlarımız imkanı olsa, asgari ücretten vergi ödeyecek. Ayıplıyorum bu insanları…”

13.04.1997 – Milliyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir