haluk-levent-11-saatte-200-sarki-soyledi

Haluk Levent, orman yangınlarını protesto etmek için gerçekleştirdiği ve 11 saat sahnede kalarak rekor kırdığı konserde, 6 saat ayakta durdu, 2 defa tansiyonunu ölçtürdü, 2 kilo verdi.

Haluk Levent Acil, ülkemiz ormanlarının arazi mafyaları tarafından acımasızca yakılarak katledilmesini, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda verdiği konserle protesto etti. 11 saat sahnede kalan ve 200’e yakın şarkı söyleyerek bir dünya rekoruna imza atan Levent, konserin 6 saatini ayakta, 5 saatini ise oturarak geçirdi. 11 saatte, üç kez kıyafet değiştiren, süt ve meyve suyu takviyesiyle beslenen Haluk Levent, bu performansıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday oldu. Kimi zaman sahnede, kimi zaman da dinleyicilerinin arasında şarkılarını söyleyen Levent, eserlerini üç kez tekrar etti. Konserde, kendi şarkılarının yanı sıra bildiği tüm şarkı ve türküleri de seslendirdi. İki kez tansiyonunu ölçtüren Levent, konser boyunca iki kilo zayıfladı.

haluk-levent-konser-rekoruBeyoğlu 9. Noterliği yetkilisi Feryal Alkan ve Guiness’in Türkiye temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural’ın da takip ettiği Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konser, saat 13.00’te başladı ve gerekli izinler alınmadığı için 00.00’da sona erdi.

Niyetim rekor kırmak değil, orman yangınlarına dikkat çekmek

Kural’ın sonuçları Guinness’in Londra’daki merkezine ulaştırmasının ardından, Haluk Levent’in Guinness Rekorlar Kitabı‘na girip girmeyeceği netlik kazanacak. “Non Stop Singing” (durmaksızın şarkı söylemek) olarak adlandırılan bu rekor, 7 saat 15 dakikayla İskoçyalı bir şarkıcıya ait.

Anadolu Rock Müziği‘nin sevilen sanatçısı Haluk Levent, yapmış olduğu açıklamada; “Amacım Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek değil. Her seferinde içimizin yandığı orman yangınlarına dikkat çekmek” dedi.

Orman Bakanı Ersin Taranoğlu ve Beyazıt Öztürk’ün de izlediği konserde gençler, Haluk Levent’e büyük destek oldu. Bakan Taranoğlu, 26 Ekim tarihinde yanmış bütün sahaların ağaçlandırılmış olacağını ifade etti.

13.10.1998 – Milliyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir Yorum

  1. […] kalemlerle, saran kasetleri düzeltmek zorunda kalmayacağız artık. Dinlemek istediğimiz şarkıya gitmek için ileri-geri sardırmak zorunda […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir