gurbetcilerin-donus-cilesi

Gurbetçi vatandaşlarımızın izni bitti, dönüş çilesi başladı.

Bayram ve yıllık izinlerin sona ermesi üzerine dönüşe başlayan gurbetçiler, Kapıkule’de yaklaşık 40 kilometrelik kuyruk oluşturdular.

Çanakkale’de ise araba vapuru ile geçmek için bekleyen gurbetçi vatandaşlarımızın oluşturduğu kuyruk, şehir merkezinden Kepez’e uzandı.

Bayram ve yıllık izinlerinin bitmesiyle dönüşe başlayan gurbetçi vatandaşlarımıza ait araçlar, Kapıkule ile Çanakkale’de uzun kuyruklar oluşturdu. Kapıkule’den geriye 40 km dönüş kuyruğu, tam manası ile çile kuyruğu oldu. Çanakkale’den araba vapuru ile geçmek üzere bekleyen gurbetçilerimiz ise, Kepez’e kadar uzanan kuyruklar oluşturdu.

gurbetci
Çanakkale’de durum, Edirne ve Kapıkule’den farklı değil. Çanakkale – Eceabat arasında çalışan 3 araba vapuru, biriken gurbetçi otomobillerini taşıyıp duruyor ama ihtiyaca cevap vermekten oldukça uzak. Kepez ilçesine kadar uzanan otomobil kuyruğu da bunu ispatlıyor.

Binlerce arabadan oluşan kuyrukta, saatler, hatta günler boyu bekleyen gurbetçiler, Edirne ve Çanakkale trafiğinin de felç olmasına sebep oldu. Kapıkule’de bütün peronlar gidişe ayrıldığı halde, aşırı yığılmadan kaynaklanan sıkışıklık giderilemiyor.

Kapıkule’ye kadar gelebilen gurbetçi vatandaşlarımız, sanki yolu yarılamış gibi seviniyor. Tepedeki güneş bir yandan, ilerlemeyen saat bir yandan gurbetçilerimiz çeşme başı sohbetleri ile vakit öldürmeye çalışırken, bir yandan da serinlemeye çalışıyor.

gurbetcinin-donus-cilesiÇanakkale’den Eceabat’a çalışan 3 araba vapuru ise ihtiyaca cevap vermekten çok uzakta. Dönüş yolculuğu yüzünden zaten sinirleri gergin olan gurbetçi vatandaşlarımız, zaman zaman sıra kapma sebebiyle birbirlerine giriyor. Bu arada halinden en memnun kişiler kuyruk çevresinde köfte ekmek, meşrubat satanlar.

27 Ağustos 1986 – Bulvar

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Haber Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir