metin-oktay-galatasaray-goztepe

Milli futbolcu Metin Oktay, Göztepe ile oynanan maçta İzmir seyircisinin büyük tezahüratı ile uğurlandı. Maçın tek golünü, ikinci yarıda Ertan kaydetti.

Göztepe ile Galatasaray arasında oynanan maçla, Metin Oktay futbola bir kere de topa ilk vurduğu İzmir’de veda etti. Seyircinin çok olmamasına rağmen, parlak bir tören yapıldı. Metin, kendisini yetiştiren Sait Altınordu ile Adnan Suvari’ye kupa verdi.

metin-oktay-goztepe-galatasarayMetin’e verilen kupalar arasında, Vali Namık Kemal Şentürk Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi kupaları ile Belediye Başkanı Osman Kibar’ın altın madalyası başta geliyor.

Göztepe, diğer kulüplerden birer futbolcu alarak maça başladı. Oyun aşırı sıcak nedeniyle pek de hareketli değildi. İyi bir oyun çıkaran Metin, 50’nci dakikada seyirciye veda edip, iki taraf futbolcularının omuzlarında taşınmasından sonra, Galatasaray bir gol yedi.

Göztepe’den Fevzi, Nevzat’tan aldığı pasla topu 57’nci dakikada Ertan’a gösterdi. Ertan da topa iyi vurdu. Milli kaleci Varol’un engel olamadığı top ağlarla buluştu. Göztepe, Metin Oktay’ın jübile maçında Galatasaray’ı 1-0 yendi.

Takım Kadroları

Göztepe; Ali, Mehmet, Çağlayan, Turgay (İzmir Spor) – [Ali İhsan], B. Mehmet, Erkan (Altınordu) – [Nevzat], Fazıl – [Halil], Ertan, Fevzi, Gürsel, Aydın (Altay)

Galatasaray; Varol, Ali, Ergün, Muzaffer, Talat – [Akın], Turan – [Olcay], Mehmet, Feridun – [Gökmen], Ayhan, Metin – [Çeloviş], Uğur

Hakemler; Muzaffer Sarvan, İlhami Sezer, Ziya Albayrak

metin-oktay-jubileMetin Oktay, 23 Ağustos’ta İstanbul’da oynanan Fenerbahçe maçı ile futbola veda etmişti. İstanbul’daki jübile maçında Metin Oktay, Fenerbahçe başkanı Eşref Aydın’ın, “Jübile maçında Fenerbahçe forması giyer misin?” sorusuna, “Şeref duyarım” cevabını vermişti. Maçın ilk 10 dakikasında Metin Fenerbahçe, Can Bartu ise Galatasaray forması ile mücadele etmiş, maç 1-1’lik beraberlikle sonuçlanmıştı.

28 Ağustos 1969 – Milliyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Spor Servisi

2 Yorumlar

  1. […] günlerde artan orman yangınlarına bugün bir tanesi daha ilave edilmiştir. İzmir Cumaovası’nın Yeniköy ve Deliömerler mıntıkasındaki devlet ormanlarında bugün sabah […]

    Yanıt Ver

  2. […] memba sularından maada Boğaziçi’nin, gerek Asya ve gerek Avrupa yakasında Karakulak, Göztepe, Çırçır, Hünkar, Kanlıkavak gibi yüksek ve temiz kalitede suları mevcuttur. Bunlardan […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir