goksel-arsoy

Polis gecesinde Göksel Arsoy’a çiçek yerine otomobilinden sökülen plaka hediye edildi…

goksel-arsoya-ilginc-hediye
Göksel Arsoy yanında gazinocu Osman Kavran ve bir polis şefi olduğu halde polis okulundaki konsere gelirken görülmektedir.

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 126’ncı senesini kutlama gecesine katılan filim yıldızı Göksel Arsoy, programın sonunda çiçek yerine bir müddet evvel trafik ekipleri tarafından sökülen plakasını hediye olarak aldı.

Daha önce hiç ceza yememişti

On senedir otomobil kullandığını ve bugüne kadar kendisine hiçbir trafik cezası yazılmadığını söyleyen Göksel Arsoy’un ilk defa park yapılması yasak olan bir yerde arabasını bıraktığı gerekçesi ile ön plakası sökülmüş, polis gecesine şeref misafiri olarak gelmezse plakasının iade edilmeyeceği söylenmiştir.

Bundan sonra trafik kaidelerine daha çok dikkat edecek

goksel-arsoya-arabasinin-plakasi-hediye-edildi
Konserini bitiren şarkıcı kendisine çiçek yerine bir paket uzatıldığını görünce çok şaşırdı. Paketten birkaç gün önce otomobilinden sökülen ön plakası çıkınca da gülmekten kendisini alamadı. Daha sonra da, bu hediyenin çiçekten daha değerli olduğunu söyledi.

Polis gecesindeki programın sonunda sökülen plakasını geri alan Göksel Arsoy, bundan sonra bütün trafik kaidelerine daha çok dikkat edeceğine söz vermiştir.

17 Nisan 1971 – Saklambaç

Kısaca Göksel Arsoy kimdir?

Göksel Arsoy, sinemamızın “altın çocuk” lakaplı sanatçısıdır.  Dönemin klasik Türk Müziği bestekarı Yesari Asım Ersoy‘un yeğenidir.  1936 senesinde Kayseri`de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini burada tamamladı. Haydarpaşa Lisesinden mezun oldu. Bir süre İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi`ne devam etti. Sinemaya geçmeden önce THY`de çalıştı. Ününü “Samanyolu” filmiyle yaptı. Uzun süre Arsoy-Doruk çifti olarak beyazperde de ününü sürdürdü. Bir ara Bond filmleriyle romantik rollerden uzaklaştı. Ortadoğu ülkelerinde birkaç film çevirdi. 1962 yılında “Göksel Film Şirketi”ni kurarak yapımcı oldu. Daha sonra sinemadan uzaklaşarak, klasik Türk Müziği sanatçısı olarak hayatını sürdürdü. 1961 senesinde Soley Arsoy ile evlenen Göksel Arsoy’un, Gökhan Arsoy adında bir oğlu, Aşkım Sağıroğlu isminde bir kızı vardır. “Altın Çocuk” ismiyle bir kitap yayımlamıştır.

Bazı Göksel Arsoy filmleri

Ham Meyva – 1957
Yaprak Dökümü – 1958
Samanyolu – 1959
Taş Bebek – 1960
Bir Demet Yasemen – 1961
İki Aşk Arasında – 1961
Akasyalar Açarken – 1962
Küçük Beyefendi – 1962
Şafak Bekçileri – 1963
Yıldızların Altında – 1965
Altın Çocuk – 1966
Altın Avcıları – 1968
Sürtük – 1970
Dost Bildiklerim – 1978
Mirasyediler – 1995
Üvey Ana – 2004
Asla Unutma – 2005
Unutulmayanlar – 2006

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir