erol-evgin

Erol Evgin’den 3 haber var;
Bundan böyle içkili gazinoya hayır
Müzikale devam
Türk Hafif Müziği’ne evet

Bir yandan müzikal, öte yandan konser ve plak çalışmaları içinde olan Erol Evgin, “1,5 yıllık suskunluk dönemim sona erdi” diyor. “Hisseli Harikalar Kumpanyası”ndan sonra ikinci bir müzikalde ve bu kez “Şen Sazın Bülbülü” olacak. Bu müzikal için ilk önce Hülya Koçyiğit düşünülmüştü. Şimdi ise Necla Nazır‘a teklif yapıldı.

erol-evgin-muzikal
Hoşgeldin Erol
Türk Hafif Müziği’nin ünlü sesi Erol Evgin yeni bir müzikalde, “Şen Sazın Bülbülü” olacak. Evgin’le baş rolü paylaşması için Necla Nazır’a teklif yapıldı.

Kasım ayında sahnelenmeye başlayacak olan yeni müzikalin, en az bir yıl süreceğini söyleyen Erol Evgin, bundan böyle içkili gazino programlarına paydos dediğini belirtiyor ve şöyle söylüyor;
“İçkili gazinolarda ekonomik sıkıntılarım yüzünden şarkı söylüyordum. Ama artık müzikal ve konserler sayesinde bu sıkıntılar ortadan kalkıyor. Bundan böyle yalnızca plaklarda, konserlerde ve müzikallerde şarkı söyleyeceğim.”

Müzikal çalışmalarından fırsat buldukça, İstanbul, Ankara ve İzmir’de konser vermek isteyen şarkıcı, “Bu konserlere gençliğin de gereksinimi var” diyor.

Erol Evgin bir plağında ilk kez çok sesli Türk Müziği’ne yer verecek

Öte yandan yeni bir LP hazırlığı içinde de olan Evgin, bu plağında ilk kez çok sesli Türk Müziği’ne yer veriyor. Bu çalışmaları konusunda da şöyle söylüyor;
“Müziğimiz genel bir durgunluk içinde. Türk Müziği’ni çağdaş bir oturtmakla olur inancındayım. Bu konuda bazı denemeler yapıyorum. Yeni plağımda Dr. Selahattin İçli‘nin beş eserine yer vereceğim. Bunlardan birini çok sesli sanat müziği olarak hazırladım. Şimdi, “Bir Kadın Var Bu Şehirde” adlı bu şarkımın, denetimden gelecek yanıtını bekliyorum.”

Röportaj: Erol Diksoy
20 Ekim 1983 – Milliyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir