eagles-hotel-california-hikayesi

Dünyaca ünlü Eagles Grubu’nun “Hotel California” isimli şarkısı milyonlarca insan tarafından çok seviliyor ve aradan geçen 43 seneye rağmen hala keyifle dinleniyor. Peki bu şarkının duygu yüklü hikayesini biliyor musunuz?

Hotel California, 1969 yılının yaz aylarında sıradışı bir aşk hikayesine ev sahipliği yapacaktır. Kim bilir kaç aşk hikayesi yaşanmıştır bu otelde ama bu bir başkadır. Şarkıyı dinletikten sonra hikayeye geçebilirsiniz.

1969 yılının yaz aylarında işi gereği uzun bir yolculuğa çıkan genç adam, California‘dan geçerken, birkaç gün dinlenmek için güzel bir hotel olan Hotel California‘da mola verir. Otele yerleştikten sonraki gün yan odaya yeni gelen güzel kızla tanışır. Kafaları uyan bu iki genç hemen arkadaş olurlar. Sıcak bir atmosferi olan bu otelde yapılabilecek tek şey, uzun uzadıya tatlı sohbetlere dalmaktır. Birlikte California’yı gezmeye başlarlar. Birlikte bolca zaman geçiren iki genç yürek, aşkı birbirlerinde bulurlar. Tatilin kalan kısmını, birlikte Hotel California’da geçirmeye karar verirler.

Birlikte muhteşem bir yaz tatili geçirirler. Genç adamın artık otelden ayrılma vakti gelmiştir. Yaşadıkları güzel anları unutamayan ve çok iyi bir uyum sağlayan iki sevgili anlaşırlar ve şu şekilde sözleşirler; “Eğer bir senenin sonunda hala birbirimizi unutmamış olursak ve yine aşkımız  bugünkü gibi taptaze ise, gelecek yaz tanıştıkları il günün tarihinde burada, Hotel California’da buluşacağız.” O gün gelinceye kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır. Yaşadıkları bu coşkun duygunun, gerçek bir aşk mı yoksa geçici bir yaz aşkı mı olduğunu anlamak için böyle bir karar almışlardır.

Bir sene sonra

eagles-muzik-grubu-hotel-california
The Eagles

Aşkla dopdolu geçirdikleri yaz tatilinin ardından bir sene geçmiş, sözleştikleri tarih gelip çatmıştır. Genç adam sözleştikleri tarihten bir gün önce arabasına atlar ve Hotel California’ya doğru yola koyulur. Uzun geçen bir yolculuğun ardından sözleştikleri tarihte otele varır. Sevgilisine kavuşmak için sabırsızlanan adam gördüğü manzara karşısında şaşkına döner. Hotel California’dan geriye sadece kara bir kül yığını kalmıştır. Çünkü otel bir gün önce çıkan yangında tamamen yanmıştır. Hemen etrafına bakınmaya başlar ve kızın nerelere gidebileceği hakkında bilgi almaya çalışır. Ancak bir haber yoktur ve kimse bu konuda bir şey bilmiyordur. En sonunda otelin sahiplerine ulaşabilen genç adam, olan biteni onlardan öğrenir.

Aşık olduğu kız bir gün önce otele gelip, aynı odayı tutmuş ve odayı süslemiştir. Niyeti sevgilisine sürpriz yapmak niyetinde olan genç kız, akşam çıkan yangında kurtulamamıştır. Adam büyük bir yıkım yaşar. Acı gerçekle yüzleşen genç adam çaresizlik içinde, gözyaşlarıyla geri dönmek zorunda kalır.

Bu hikayenin duyulmasını sağlayan otel sahipleri, genç adamdan bir daha  haber alınamadıklarını ifade ederler. Adını, kim olduğunu, nerede yaşadığını bilen kimse yoktur. İşte The Eagles grubu 1976’da bu aşk hikayesini Hotel California adlı 6 dakikalık şarkıya sığdırmış, bu aşkı ölümsüz kılmıştır. Ne de güzel yapmışlar öyle değil mi?

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir