berna-lacin

Başarılı oyuncu ve sunucu Berna Laçin, tiyatroydu, sinemaydı, diziydi, sunuculuktu derken şimdi de annesiyle beraber bir reklam şirketi kurarak iş dünyasına adım atıyor.

Salı Pazarı’nın genç ve güzel sunucusu Berna Laçin, tiyatro, sinema, TV, sunuculuk derken şimdi de iş kadınlığına soyunuyor. Eylül ayı başında annesi ile birlikte bir reklam şirketi kuracak olan Laçin, bu kadar uğraşının içinde ilk göz ağrısı tiyatronun apayrı bir yeri olduğunu anlatıyor.

“Bizler tiyatrocu olarak, rahat, sahneye ve seyirciye alışkın, konuşması düzgün insanlarız. Bu yüzden sunuculuk için gerekli özelliklere sahibiz” diyor Berna Laçin.

Önümüzdeki aylarda gösterilmeye başlayacak “Yarına Gülümsemek” adlı yerli dizi ile 3 ay boyunca ekranlarda izleyeceğimiz Berna Laçin, Tv dizileri yanında Kemal Sunal ile başrolünü paylaştığı, yönetmenliğini Kartal Tibet’in, müziklerini ise Cahit Berkay’ın yaptığı “Koltuk Belası” adında bir de sinema filmi yapmıştı. Tiyatrodan sonraki tercihinin sinema mı yoksa TV dizileri mi olduğu konusunda ise şunları anlatıyor;

berna-lacin-tiyatro“TV dizilerini herkes izliyor. Halbuki sinemaya daha az kitle gidiyor. Bu nedenle belki zorlaşan bir şeyi kurtarma adına ben de bir şeyler yapabilir miyim düşüncesi ile sinema daha cazip geliyor. Ayrıca sinema daha özgür ve daha uçuk şeyler yapılabiliyor. Sinemada bence yönetmenin iyi olması çok önemli” dedikten sonra şöyle devam ediyor:

“Tiyatroyu hiçbir şeye değişmem. Orada her şeyi elinde tutan oyuncudur. Tekrarı yoktur. Ayrıca tiyatrodaki çarpıcılık, o istek hiçbir şeyde yok. Daha şimdiden sezon başlayınca nasıl bir oyunda oynamaya başlayacağım diye heyecan duymaya başladım.”

Her salı ekranda olmasına rağmen en beğendiği yönünün kendini izlemek olduğunu söyleyen Berna Laçin, kendini çok kötü eleştirdiğini, hele yanında biri varsa kendini izlerken çok acı çektiğini anlatıyor. Bu arada Salı Pazarı’ndaki görevi ile seyirci üzerinde bıraktığı izlenimden hoşnut olduğunu belirten Laçin, “Herkes beni aile kızı olarak benimsedi. Bana hep kızım diye hitap ediyorlar. Bu da beni çok mutlu ediyor” diyor.

“Yurt dışına gidip orada bir yıl burada öğrendiklerimden farklı bir eğitim almak istiyorum” diye konuşuyor.

30.07.1991 – Milliyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir Yorum

  1. […] Halit Akçatepe. 1956 yılından beri tiyatro ile uğraşıyorum. Tiyatro sevgisi bana aileden bulaşmıştır. Anam da, babam da bu meslektendir. Devekuşu […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir