baris-manconun-gencligi
baris-manco-tehdit-mektubu
Fotoğrafta Müzisyen Barış Manço, Modalı 20 genç kızın kendisine göndermiş olduğu tehdit mektubunu okurken görülüyor.

Moda’da oturan 20 tane genç kız toplanıp mektup yazarak Barış Manço’yu konserinde elbiselerini paramparça etmekle tehdit etti

Halen ülkemizde bulunan, Türkiye’yi Avrupa’da başarı ile temsil eden Barış Manço genç kızlardan tehdit mektubu aldı. Geçen gün Barış’a mektup yollayan genç kızlar, sevgilerini dile getirmişlerdi.

Çan Paçalı Kızlar Grubu imzalı mektup, 20 Modalı genç kızdan geliyordu.
“Biz Moda’dan 20 genç kız… Bütün çılgınlıkları yapmaya hazır bir kuşağın kızgın öncüleriyiz. Biz sevdiğimizi gönülden severiz. Barış seni seviyoruz. Hem romantik hem de gaddarca bir sevgi bu. Sen sadece bizim kuşağımıza aitsin. Bizden kork Barış. Sevgimizin yırtıcılığından kork. Moda‘ya konsere gelişin, bizim için büyük fırsat. Teker teker düğmelerinden başlayıp, elbiselerini paramparça yapacağız. Bunu bize verdiğin küçük birer hatıra olarak kabul et.”

baris-manconun-fransiz-nisanlisi
Genç kızlar tarafından tehdit edilen Barış Manço; “Benim koruyucu meleğim” dediği Fransız nişanlısı ile bir arada görülüyor.

Barış Manço mektubu okuduktan sonra şu açıklamayı yapıyor;
“Bir iki gün sonra Moda’da bir konserim var. Üstümü başımı parçalayacaklar, Avrupa’ya dönerken bütün aksesuarımı, elbiselerimi isteyenlere vereceğim. Ama şimdilik acele etmesinler. Pek tahmin etmiyorum ama kim bilir belki de yaparlar. Onlara söz veriyorum.”

mehmet-baris-manco
20 Modalı genç kızın, bir iki gün sonra Moda’da vereceği konser sırasında elbiselerini paramparça yapacakları yolunda tehdit mektubu alan Müzisyen Barış Manço, fotoğrafta gitarı ile görülüyor.

Bu da değişik bir sevgi gösterisi. Elbiselerini parçalayarak Barış Manço’ya bağlılıklarını gösterecekler Çan Paçalı Kızlar Grubu…

22 Ağustos 1968 – Saklambaç

Not: Barış Manço o yıllarda müzik çalışmalarını Belçika’nın Liege kentinde sürdürmektedir. Barış Manço, Belçika Kraliyet Akademisi’ni birincilikle bitirip İstanbul’a dönmüştür.

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir