baris-manco-fikret-kizilok-marie-claude
baris-manconun-ilk-evliligi-marie-claude
Barış Manço ilk evliliğini, Belçikalı Marie Claude ile yapar.

31 Ocak 1970 tarihinde Mehmet Barış Manço ile Belçikalı Marie Claude sade bir törenle evlenir. Belçika’da gerçekleştirilen nikah merasiminde Barış Manço’nun üstünde 175 yıllık kaftan, Marie Claude’nin üstünde ise İstanbul’dan getirtilen özel dikim bir Osmanlı kıyafeti vardır.

O dönemde Barış Manço Kaygısızlar grubunu kurmuştur ve grupta Fikret Kızılok gitar çalmaktadır. Kaygısızlar Grubu’nun sıklıkla değişen kadrosunda, Mazhar Alanson, Fuat Güner, Ali Serdar, Mithat Danışan, Ender Arol, Semih Oksay, Fikret Kızılok ve Cenap Kıyıkoğlu gibi isimler yer alır.

fikret-kizilok-marie-claude
Fikret Kızılok ile Marie Claude ayrılır ve evlenmez.

Provalarda birbirini gören Fikret Kızılok ve Marie Claude birbirlerine aşık olur ve bir gece kaçarak kadın gazeteci Arda Uskan‘ın evine sığınır. Sonra Anadolu’yu gezip Aşık Veysel‘in köyünde evlenmeye karar verirler.

Olayı öğrenen Manço, düğünden 47 gün sonra sessiz sedasız boşanma davası açar. Dava 16 Temmuz 1970’de boşanma ile sonuçlanır.

Fikret Kızılok ile Marie Claude ise Anadolu turundan sonra ayrılır ve evlenmez. Fikret Kızılok, 1973 senesinde Şeyda Kızılok ile evlenir.

Barış Manço ile Lale Manço’nun ilginç evlilik öyküsü

baris-manco-lale-manco-dugunu
Barış Manço ile Lale Manço 1978 senesinde gerçekleşen düğün merasimlerinde, hazırlamış oldukları özel bir 45’lik plağı dağıtır.

Barış Manço ise 1978 senesinde Lale Manço ile evlenecektir. İstenmeyen bir şekilde sonuçlanan ilk evliliğinin ardından Barış Manço, gerçek hayat arkadaşı “benim her şeyim” dediği Lale Manço’yla tanışır. Bu ikinci evliliğin eşine az rastlanır ilginç bir hikayesi de vardır.

Barış Manço’nun Lale Hanım’la tanışması bozuk bir telefon sayesinde gerçekleşir. Ablasına misafir olarak gelen Lale Hanım, ablasının evindeki telefonu kullanmak ister ancak telefonun arızalı olduğunu öğrenir. Sonra da eniştesinin arkadaşı olan üst kat komşusuna telefon etmeye çıkar. Kapıyı açan Barış Manço’ya “telefonunuzu kullanabilir miyim?” diye sorar Lale Hanım. Aldığı cevap ise oldukça ilginçtir; “benimle evlenirseniz tabi ki kullanabilirsiniz…”

O dönem popülerliği iyiden iyiye artmaya başlayan Barış Manço’ya gülümseyerek, “Neden olmasın” diyen Lale Hanım, içeriye girerek telefon eder ve telefon parasını ödemek isteyince aldığı cevap karşısında şaşkına döner. “Nasıl olsa evleneceğiz ne parası…”

1978’de gerçekleşen bu sıradışı evliliğin nikah şekeri de sıradışı olacaktır tabi ki! Çift, nikah törenlerinde karı-koca birlikte doldurdukları plağı dağıtırlar nikah şekeri niyetine. 1981’de Doğukan Hazar, 1984’de Batıkan Zorbey olmak üzere iki çocukları dünyaya gelir.

Hayatının hemen her döneminde yaşadığı ilginç olaylarla dikkat çeken Barış Manço’nun evlilik hikayesi de işte böyle ilginç ve sıradışıdır…

Barış Manço&Lale Manço çiftinin düğün törenlerinde dağıttığı 45’lik plak;

Marie Claude ile yaptığı ilk evliliğinden bir kare;
baris-manco-evlilikleri

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Magazin Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir