ankara-yangin

Zarar 10 milyon lira. 15 bin metrekarelik yangın sahası harp meydanına benziyor.

Yangının çıkış sebebi henüz anlaşılamadı. Olayla ilgili 60 kişinin ifadesine müracaat edildi.

Ankara’da çıkan yangında 2000 kişi çalıştı

Yangının söndürülmesinde belediye ve muhtelif teşekküllere ait itfaiye ekiplerinden 2000 kişi çalışmıştır. Gece 24’ten sabah 07’ye kadar devamlı çalışan pompalar ve diğer yerlerden alınan sularla birlikte yangın mahalline 5 bin tondan fazla su sıkılmıştır.

Ayrıca yangının sirayetini önlemek için yıkılan binalar ve patlatılan tahrip bombaları ile Akköprü semti bir harp bölgesi haline gelmiştir.

ankarada-yanginYer yer yükselen dumanlar yüzünden, 10 kişilik bir ekip halen yangın sahasına su sıkmaktadır.
Adli ve idari makamlar, yangının çıkış sebebi üzerinde sabaha karşı başlattıkları tahkikata gece yarısına kadar devam etmişlerdir. Tahminlere göre yangın, bir dikkatsizlik veya elektrik kontağından meydana gelmiştir. Ayrıca, Akköprü polis karakolunda bugün 60 kişinin ifadesine müracaat edilmiştir.

Başvekil Adnan Menderes yangın alanını gezdi

Bugün İstanbul’dan gelen Başvekil Adnan Menderes de Dahiliye Vekili Dr. Gedik’le beraber yangın sahasını dolaşmıştır. Ankara’nın en sık yangın tehlikesi ile karşı karşıya bulunan ve büyük zararlar veren Akköprü’deki keresteciler, şehrin dört kilometre uzağındaki Gülveren semtine taşınacaktır.

Bursa’da da binalar yandı

Ankara’dakine benzer amma daha küçük bir facia, Bursa ilimizin merkezinde de çıkmıştır. Atatürk Caddesi’nde vuku bulan yangında yanan binaların enkazlarının, hava motorlu ekibi vasıtalariyle kaldırılmasına başlanmıştır. Kısmen zarar gören binaların ise sağlam binalar için tehlike arz etmesi üzerine yıktırılması kararlaştırılmıştır.

İzmir’de ormanlar yandı

Son günlerde artan orman yangınlarına bugün bir tanesi daha ilave edilmiştir. İzmir Cumaovası’nın Yeniköy ve Deliömerler mıntıkasındaki devlet ormanlarında bugün sabah çıkan yangınlar devam etmektedir.

28 Ağustos 1959 – Hürriyet

Daha Fazla İlgili Makale Yükle
Load More By Haber Servisi

Bir Yorum

  1. […] geriye sadece kara bir kül yığını kalmıştır. Çünkü otel bir gün önce çıkan yangında tamamen yanmıştır. Hemen etrafına bakınmaya başlar ve kızın nerelere gidebileceği […]

    Yanıt Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir